گفتگو با روحانی که هم در حوزه و دانشگاه است و هم در میدان تبلیغ

۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

در پروفایل اینستاگرامش اینگونه خودش را معرفی می کند:
استاد حوزه علمیه، کارشناس ارشد تربیت کودک، کارشناس مشاوره، فعال فرهنگی و اجتماعی، خبرنگار، دان دو کیک بوکسینگ و حامی مستضعفین و محرومین

به گزارش “نسیم مهر” این روزها در شبکه های اجتماعی چهره های مختلفی از روحانیون با فعالیت های متنوع به چشم می خورند که مخاطبین زیادی هم آن ها را دنبال می کنند.
از تبلیغ ساحلی و اقامه نمازجماعت در ساحل گرفته تا فعالیت های خیرخواهانه و جذب کمک های مردمی برای نیازمندان، از مهندس طلبه گرفته تا روحانی ورزشکار و مربی رشته های رزمی.
یکی از این روحانیون فعال حجت الاسلام اسماعیل پورموسی است، طلبه ای که این روزها در شمال کشور مشغول فعالیت های تبلیغی است و صفحه ی اینستاگرامش به نشانی monadidin.1158 حدود ۴۶۰۰ مخاطب دارد.
گفتگوی کوتاه و جذاب ما را با ایشان بخوانید و او را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

* برای شروع کمی از زندگی و تحصیلاتتان بگویید.

– اسماعیل پورموسی هستم، ساکن شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان؛ سطح ۳ (کارشناسی ارشد) را در حوزه علمیه گذراندم به علاوه ی اینکه مدرک کارشناسی ارشد ادبیات عرب و همچنین کارشناسی ارشد تربیت کودک را هم أخذ کردم و فعلاً در حوزه علمیه و دانشگاه آستانه اشرفیه مشغول تدریس هستم؛ در زمینه ی ورزش هم موفق شدم دان دو رشته ی کیک بوکسینگ را کسب کنم.

* اجازه بدید بدون مقدمه و راحت سوالم را مطرح کنم، دیده شده که شما در فعالیت های تبلیغی تان به طور مثال در مغازه ها بین مردم می نشینید و یا مشغول تماشای بازی فوتبال می شوید، مشتاقیم بدانیم هدفتان از انجام این نوع کارها چیست؟

– بنده از سال ۷۸ وارد حوزه شدم و از همان زمان روحیه جذب و تشکیل کلاسهای معرفتی را داشتم و در تبلیغ هم شیوه ی محبت و رفتار خاضعانه همراه با تعقل و حفظ وقار را سرلوحه ی کار خودم قرار دادم و اکنون که حدود بیست سال از آن روزهای آغازین کارهای تبلیغی ام می گذرد به همان شیوه ادامه می دهم در حالیکه غالب مخاطبین بنده هم نوجوانان، جوانان و قشر مستضعف جامعه هستند که از این نوع مدل تبلیغی صحیح استقبال می کنند.
بنده معتقدم  اگر روحانیون در میان مردم باشند و با آنها حشر و نشر داشته باشند دشمن قدرت نفوذ نخواهد داشت و به طبع هدفم از این نوع فعالیت ها ایجاد ارتباط قوی با مردم و تغییر نگاه منفی برخی از آنها نسبت به روحانیت است.

* همانطور که در ابتدا گفتید اهل ورزش هم هستید، کمی از فعالیتهای ورزشی تان برایمان بگویید.

– بله، رشته ی کیک بوکسینگ را دنبال می کنم و دان دو این رشته را دارم، از راه ورزش هم برای تبلیغ معارف دینی استفاده می کنم و سعی دارم از این طریق رابطه جوانان با مسجد را محکم کنم به طوریکه الان همه هنرجویان باشگاه من در مسجد هم حضور پیدا می کنند.

* بسیار عالی و اما سوال آخر، اگر نکته ای هست که نپرسیده باشیم بفرمایید.

– بنده معتقدم روحانیت با حفظ وقار و علم کافی و تهذیب نفس باید با مردم رابطه نزدیک داشته باشد، متاسفانه امروز نگاهها نسبت به رفتارهای مردم محورانه کوچک شمرده می شود و ما را همین متعصبان دل سرد می کنند، اگرچه در این عرصه تنها نیستیم و خدا همیشه یاور ما بوده است.

* قطعاً همین طور است، ممنون از اینکه این فرصت را در اختیار ما قرار دادید.

– من هم از شما عزیزان ممنونم و از حسن عنایت شما کمال تشکر را دارم.