نشست مشترک سرگروه های تبلیغی استان مازندران و مدیران دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد

۱۶ دی ۱۳۹۷

نشست مشترک سرگروه های تبلیغی استان مازندران و مدیران دفتر تبلیغات اسلامی با حضور معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران برگزار شد.

به گزارش نسیم مهر به نقل از پایگاه خبری بلاغ نشست مشترک سرگروه های تبلیغی استان مازندران و مدیران دفتر تبلیغات اسلامی با هدف همفکری، هم افزایی و بررسی مشکلات و موانع تبلیغی و شناخت ظرفیت های این استان، که هفته گذشته با حضور معاون فرهنگی و تبلیغی و مدیران کل این اداره برگزار شد.
در این نشست ابتدا حجت الاسلام روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این نشست به بیان ظرفیت های موجود در دفتر تبلیغات اسلامی در بخش اعزام، مرکز آموزش ها، تبلیغ نوین و زمینه های همکاری در اعزام مبلغ در بحث برگزاری دوره های آموزشی و سایر امور تبلیغی پرداخت.
در ادامه نشست حجت الاسلام شکریان مدیر کل سازمان تبلیغات استان مازندران ضمن تشکر از معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و گروه های تبلیغی استان مازندران به ضرورت فعالیت تبلیغی تخصصی مبلغان در حوزه انقلاب اسلامی پرداخت.
در ادامه دکتر جعفری مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین  با اشاره به ظرفیت های دفتر تبلیغات اسلامی در زمینه ی تبلیغ رسانه ای، تبلیغ در فضای مجازی و تبلیغ مکتوب وهنری، جهت همکاری با سرگروها و مبلغان استان مازنداران اعلام آمادگی کرد.
وی عرصه ی رسانه ای را یک عرصه مهم و جدی دانست و افزود: از آن جهت که کار رسانه ای هزینه ی زیادی به همراه خواهد داشت و نیاز به ابزار خاصی دارد، دفتر تبلیغات اسلامی آمادگی این را دارد که از مبلغان فعال در عرصه رسانه ای تبلیغ می کنند حمایت کند. همان گونه که در مساجد مخاطب خاص وجود دارد در فضای مجازی هم مخاطب ویژه ی وجود دارد که نیاز است مبلغان در فضای مجازی ورود کنند. باید توجه داشت که فضای مجازی، با وجود آسیب هایی که دارد، فرصت های زیادی را هم برای ما ایجاد می کنند. بیش از هشتاد درصد افرادی که جذب داعش شدند از طریق فضای مجازی بوده است و امیدی که استکبار برای برافکنی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد از طریق فضای مجازی در جبهه مقابل نیز فضای مجازی در تبیین آرمان های انقلاب اسلامی و بیان ارزش های ما جایگاه ویژه ای دارد و ما نیز باید از این فضا غافل نشویم.
در ادامه حجت الاسلام کمال مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی آمادگی اعزام تخصصی را در زمینه های مشاوره، مصرف کالای فرهنگی و فرق و مذاهب به مناطق مشترک و نیز اعزام تخصصی ویژه دانش آموزی را دارد.
در این نشست حجت الاسلام پورعلی به عنوان مسئول جدید شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان مازندران ضمن بیان ظرفیت های تبلیغی استان مازندران ازظرفیت های گروه های تبلیغی مازندارن مطالبی بیان داشتند. سپس سرگروه های تبلیغی به بیان مشکلات خود در تبلیغ پرداختند و ایده ها و پیشنهادات خود برای برگزاری هر چه با شکوه تر جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را مطرح کردند.